Konular

BiPosts

Okuyucunun Yön Verdiği Adres

Yurtdışında Staj Yapmak İsteyenler İçin 20 İnternet Sitesi

yurtdışında nasıl staj yapılır

Yurtdışında staj yapmak… Bir üniversite öğrencisinin özgeçmişi ve kişisel gelişimi için daha iyisi düşünülemez. Siz de yurtdışında staj yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız yurtdışı stajı bulabileceğiniz 20 internet sitesini listeledik.

1) YouTern

100’ün üzerinde şirketle bağlantısı olan Youtern, yurtdışında staj yapmak isteyenler için oldukça kullanışlı gözüküyor. Twitter, Facebook ya da LinkedIn gibi sosyal medya mecralarını kullanarak giriş yapabileceğiniz sitede sizden sadece bir form doldurmanız bekleniyor. Sonraki aşamada ise danışmanınızla etkileşimde kalarak kendinize uygun şirketi bulmaya çalışacaksınız.

2) LinkedIn

İş dünyasındaki insanların iletişim kurmasını sağlamak amacıyla kurulan sosyal paylaşım platformu olan LinkedIn üzerinden yabancı şirketlerle etkileşime geçerek yurtdışında staj yapmak istediğinizi belirtirseniz staj bulma şansınızı artırabilirsiniz.

3) After College

Yurtdışında staj yapmak isteyenlerin hayallerindeki stajın yanı sıra iş de bulabileceği bu site, 25.000’i aşkın şirket yer alıyor. Özellikle yazılım ve bilgi teknolojileri alanlarında eğitim alanlar bu siteyi kaçırmasın.

4) Virtual Interns

Yurtdışına gitmeden uzaktan staj yapmak istiyorsanız en uygun site Virtual Interns gibi gözüküyor. Ayrıca hizmetleri ücretli olsa da staj garantisi sağlaması sebebiyle çok tercih edilen sitelerin arasında yer alıyor.

5) Coolworks

Yurtdışında staj yapmak istiyorum ama yaz tatili gibi de olsun derseniz bu siteye bir göz atın deriz. Özellikle Amerika ve Kanada’daki şirketlerle bağlantısı olan site, size yaz aylarında staj imkanı sunuyor.

sosyal sorumluluk projeleri platformu

6) College Recruiter

Mezun oldum, şimdi nasıl yurtdışında staj yapacağım diyorsanız size bir çok farklı alanda staj ve iş imkanı sunan bu siteyi kaçırmayın diyoruz.

7) International Internships LLC

Amerika, İngiltere, İrlanda, İspanya, Fransa, Almanya, Brezilya, Rusya, Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki şirketlerle bağlantısı olan bu site seçtiğiniz ülkeye göre farklı dillerde bulabileceğiniz staj programları sunuyor.

8) WayUp

Unilever, Nielsen, L’Oreal, Johnson&Johnson, Disney, Starbucks gibi dünyaca ünlü şirketlerde staj imkanı tanıyan siteden yaz stajı ya da ücretli staj bulmanız mümkün. Özellikle Amerika’nın öne çıkan şehirlerinde staj imkanı sunan bu site aracılığıyla birbirinden farklı bir çok alandan staj bulmanız mümkün.

9) Students Go Abroad

25 ülke ile bağlantıda olan site, staj fırsatlarının yanı sıra yurtdışında çalışma imkanı da sunuyor. Ayrıca öğrencileri; 4 haftalık yaz stajları, yaz okulları ve gönüllülük programlarıyla da buluşturuyor.

10) Go Abroad

Go Abroad, bir çok farklı ülke ve alanda; eğitim, staj, gönüllülük programları, burs, iş imkanı ve daha birçok konuda hizmet veren bir sitedir. Özellikle yurtdışında staj yapmak isteyen öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

cropped Student Internship

11) Career Sushi

Sloganında da söylediği gibi site, “Dünyanın en genç beyinlerini en yenilikçi ve profesyonel iş adamlarıyla buluşturmak” amacı üzerine kurulmuştur. Site üzerinden hem bağlantılarınızı güçlendirebilir hem de staj ve iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

12) Job Monkey

Job Monkey, 1999 yılından beri gençlere farklı ülke ve sektörlerden iş ve staj imkanı sağlamayı amaçlamaktadır. Yine yurtdışında staj yapmak isteyenler için işe yarar bir site olacaktır.

13) Idealist.Org

Idealist.org yalnızca yurtdışı staj programlarını sunmakla kalmayıp iş imkanlarına ve gönüllülük programlarına da erişiminizi sağlamaktadır.

14) Internshala

Bu sitede de diğerleri gibi staj ilanları yer almaktadır, ancak çoğu siteden farklı olarak (VirtualInterns.com’da olduğu gibi) evden çalışma ilanları da yer almaktadır.

15) Hercampus

Bu site ise yalnızca kadın üniversite öğrencilerine staj olanakları sunmayı hedeflemektedir.

yurtdışında staj yapmak

16) Intern Queen

Yurtdışı stajları konusunda dünya genelinde ün yapan bu site, çeşitli şehir ve alanlarda sunduğu staj imkanlarının yanı sıra bir de blog bölümüne sahiptir. Bu bölümde öğrencilere sunulan stajlar hakkında ve cv hazırlamak gibi konularda bilgiler verilmektedir.

17) Internships

Yurtdışı stajları konusunda Dünya’nın en büyük ve tanınmış sitelerinden biridir. Site staj olanaklarının yanında yurtdışında eğitim ve iş fırsatları da sunmaktadır.

18) Looksharp

Site, 50.000’den fazla staj imkanı sunmaktadır. Ayrıca, cv taslağı ve motivasyon mektubu örnekleri içermesiyle de oldukça kullanışlıdır. Sitede çoğunlukla ABD’deki staj ilanları yer almakta ve özellikle Silikon Vadisi’ndeki stajlar büyük ilgi görmektedir.

19) Collegelifestyles.org

Çeşitli ülke ve branşlarda staj ve iş ilanları sunan site aynı zamanda blog yazılarına da yer vermektedir.

20) Yurtdışında Staj Yapmak İsteyenlere Son Önerimiz: Levo.com

Sitenin blog bölümü, size kariyerinizde yardımcı olacak makaleler sunarken bir yandan da şirketlerle bağlantı kurmanıza ve staj başvurularında bulunmanıza olanak sağlamaktadır.

Yurtdışında staj yapmak ilginizi çekiyorsa bu eğitime de gözatabilirsiniz: Yale’in En Popüler Dersi Şimdi Online ve Ücretsiz!
Kurucu Ortak | BiPosts

Girişimcilik, motivasyon, sanat ve kişisel gelişim konularında okuduklarımı sizlere de aktarmaya çalışıyorum.