Konular

BiPosts

Okuyucunun Yön Verdiği Adres

Hollywood Ünlülerinin Güzellik Sırları Gerçekten İşe Yarıyor! İşte 8 Örnek

ünlülerin güzellik sırları

Genellikle, ünlülerin güzellik sırları üzerinde çalışan bir uzman ekibi vardır. Ancak ünlülerin kendilerine ait bazı güzellik sırları da mevcuttur.

Ancak bununla birlikte, bazı ünlüler, normal yaşamlarında, birçok güzellik salonu prosedürü kadar etkili olabildikleri için küçük güzellik sırları kullandıklarını da itiraf ediyorlar. Yurtdışında yaşayan 8 kadın ünlülerin en bilinen 8 güzellik sırrını uyguladı ve sonuçları bizimle paylaştılar.

Kate Hudson, cildini daha elastik hale getirmek için buz banyoları yapıyor.

Oyuncu Kate Hudson, buz banyolarının cildinin birkaç dakika içinde tazelenmesine yardımcı olduğunu itiraf ediyor. “Yorgun, stresli ya da fazla uyumadığımı hissediyorsam, yüzümü tam anlamıyla bir buz kabına daldırıyorum ve elimden geldiğince çıkarmamaya çalışıyorum.” diyor. Kate, bu yöntemin uykusuz bir geceden sonra bile harika görünmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

ünlülerin güzellik sırları

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Jane: “5 gün boyunca ‘soğuk su + buz küpleri’ planını izledim. Her işlemden sonra kendimi daha iyi hissettim ve cildimin daha taze hale geldiğini, küçük kırışıklıkların yavaş yavaş kaybolduğunu görebiliyordum. Buzu yüzünüze sürmenin aksine, bu yöntemi kullanırken cilt kızarıyor, aynı zamanda da gerçekten nemleniyor.

Sonuç: Yüzü buzla ovmak daha hızlı etki ediyor ancak Jane, bu prosedürü her gün yapmayı seçiyor.

Kim Kardashian önemli olaylardan önce kilo vermek için sıvı diyeti yapıyor.

Çok hızlı kilo vermek, şişlik ve ekstra sudan kurtulmak için Kim Kardashian birkaç gün boyunca katı yiyecekler yemeyi bırakıyor ve sadece içebileceği şeyleri tüketiyor. Ünlü, bu yöntemin 2018’de Met Gala’dan önce hızlı kilo vermesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

sıvı diyeti

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Alina: “Ayrıca kendime günde 1.200-1.500 kalori ek bir sınırlama getirdim ve bu 3 günlük deneye 141 lbs ve 74 cmlik bir bel ile başladım. 4 saat içine, her şeyi bırakmak ve küçük bir parça ekmek yemek için mutfağa koşmak istedim. Mutfağa gittim, buzdolabını açtım ve sadece içeri baktım. İkinci gün 2 lbs kaybettim ve 3. günde 1.7 lbs kazandım. 4. günde, kilom 138 lbs idi ve aynı görünmeme rağmen belimden 5 cm gitmişti.

Sonuç: Bu diyetle hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, güçlü olmaya hazır olun, çok hızlı ve fark edilir sonuçlar almayı da ummayın.

Sophia Loren, göz altı morluklarından kurtulmak için taze nane kullanıyor.

Daily Mail’in bir makalesinde Sophia Loren, göz altı morluklarından kurtulmak için pahalı ürünler kullanmadığını söyledi. Nane yapraklarını bir macun haline getiriyor ve gözlerinin altına koyuyor.

göz altı morluklarından kurtulun

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Mary: “Nadiren şiş gözlerim var ama düzenli olarak koyu halkalarım vardır. Bu yüzden nane ile onlardan kurtulmaya karar verdim. Birkaç yaprağı küçük parçalara ayırdım, birkaç damla su ekledim ve tüm bunları gözlerimin altına koydum Kısa süre sonra serinletici bir etki ve biraz karıncalanma hissettim. Naneyi çıkardığımda, aynadaki yansımam çok farklı değildi ama sanırım morluklar biraz kayboldu ve cildim sanki daha yumuşak oldu. Üstüne de nemlendirici krem uyguladım.

Sonuç: Formül ferahlatıcıdır ve cildi serinletir. Çok büyük bir etki görülmese de belki de bu yöntem şişlik için daha etkili olabilir.

Blake Lively, saçlarını daha pürüzsüz hale getirmek için mayonez kullanıyor.

Gossip Girl dizisindeki rolü ile tanınan Amerikalı aktris Blake Lively, bu saç hilesini annesinden öğrenmiş: duştan önce saçlarının alt yarısına yağ veya mayonez sürüyor. Bu yöntem sayesinde, şampuanı duruladıktan sonra, saçlarının tabanı kurumuyor veya kırılgan olmuyor.

blake lively saç sırrı

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Ann: “Deneyin ilk gününde saçlarıma bir avuç mayonez sürdüm. 20 dakika sonra yıkadım ve saçlarım kuruduğunda, eskisinden daha kuru ve hasar görmeye daha yatkın gibi hissettim. Taramak da zorlaşmıştı. İşlemi ikinci gün tekrarladım ama mayonezi neredeyse kuru saçlarıma sürdüm. Bu kez, çok daha rahat taranıyordu ve köklerin gerçekten yağlu olduğunu fark ettim. Bu yüzden saçlarımı tekrar yıkamak zorunda kaldım.

Sonuç: Yiyecekleri yiyecek olarak kullanmak daha iyidir. Belki de, bu cankurtaran benim için iyi değildi çünkü saçlarım boyalı ve yıpranmıştı. Belki sağlıklı saçlar için işe yarar, ancak kontrol edecekseniz, işe gitmeden önce bunu yapmayın.

Beyoncé kirpiklerine dudak balsamı sürüyor.

Bir zamanlar makyaj sanatçıları Beyoncé’ye kirpiklerini nemlendirmek için dudak balsamı kullanmayı öğretti. O zamandan beri bunu yapıyor.

kirpik gürleştirmek

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Natalie: 5 gün boyunca aloe vera ile dudak serumu ve uçucu yağlarla dudak balsamı kullanmaya karar verdim. Çok hoş bir prosedür değildi. İlk gün, ürünü yatmadan önce kirpiklerime sürdüğümde, biraz gözüme girdi ve acı vericiydi. Sonraları daha dikkatli olmaya çalıştım, ama yine de rahatsız ediciydi: kirpiklerim yapışkandı, bu yüzden gözlerimi hemen kapatıp uykuya dalmak zorunda kaldım.

Sonuç: Hiçbir etki fark etmedim. Kirpiklerim hala kısa ve çok gür değil, bu yüzden hiçbir şey değişmedi. Belki 5 kez denemek yeterli değildi, ama kirpiklerime artık rimel dışında başka bir şey sürmek istemiyorum.

Ayrıca, Beyoncé’nin kaşları için jel yerine tutkal kullanması da güzellik sırlarından biri…

Beyoncé’nin makyaj sanatçısı Sir John bazen kaşlarını ehlileştirmek için bir yapıştırıcı kullandığını itiraf etti. Özellikle sıcak havalarda kaş jeli olarak bir Elmer tutkal çubuğu kullanıyor. Yıkanması kolaydır ve gözenekleri tıkamaz.

kaş gürleştirmek

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Lyanne: Genellikle, kaşlarımı düzeltmek zordur, ama bu garip yöntem bana yardımcı oldu. Yapıştırıcı kuruduğunda cildimin gerileceğini düşündüm, ama hiçbir şey olmadı. Kaşlarım çok düzgün görünüyordu.

Sonuç : Bu yöntemi kullanacağım, ama her zaman değil: Yapıştırıcının kaşa zararlı olup olmadığını ve uzun vadeli bir perspektifte neler yapabileceğini bilmiyorum.

Lady Gaga yüz şeklini değiştirmek için koli bandı kullanıyor.

Lady Gaga, yüzünü germek, boyun kırışıklıkları gidermek ve şekillendirmek amacıyla koli bandı kullandığını itiraf ediyor. Koli bandı ile cildini arkaya doğru geren Gaga, bantlı bölgenin üzerine peruk taktığı için gözükmediğini söylüyor.

15267732 1652910 bc9229123ba9f66322fb8d722d1d6fb56f5b80c3 1500 1 1585805898 728 32e9147584 1586334859

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Alina: Boyun derimi arkadan çekip koli bandı ile düzeltemedim. Belki daha ince veya daha yaşlı bir cilde ihtiyacınız vardır. Bandı elimden geldiğince sabitledim, ancak deneyin sonucu beni tatmin etti: boynum gerçekten görsel olarak biraz daha zarif görünüyordu.

Sonuç: Bu, örneğin bir fotoğraf çekimi gibi boynun birkaç saniye daha ince görünmesi için harika bir yöntemdir. Ancak insanların sırrımı öğreneceğinden endişe duyacağım için her zaman bandı kullanacağımı sanmıyorum.

Margot Robbie dudak kremi yerine Bepanthen kullanıyor.

Aktris Margot Robbie, dudak balsamlarının cildi kurutan ve bağımlılık yaratan katkı maddeleri içerdiğini düşündüğünü söylüyor. Bunun yerine, normalde emziren anneler ve bebekler tarafından kullanılan Bepanthen adlı bir kremi kullanıyor.

dudak çatlakları nasıl geçer

Ünlülerin güzellik sırlarını deneyen Jacky: Dışarı çıkarken dudak kremi yerine Bepanthen kullandım. Etkisini beğendim, dudaklarımdaki küçük kırışıklıklar iyileşmeye başladı ve cildim soyulmadı. Ama kremin tadını almaktan çok hoşlandığımı söyleyemem.

Sonuç: Çatlak dudaklar için mutlaka denenmesi gereken bir ürün. Dudak kremi yerine her zaman kullanabileceğiniz görülüyor, ancak kötü tadına hazır olmanız gerekiyor.

Deneyenlerin yorumlarına bakarak ünlülerin kullandığı şeylerin çok da hızlı bir etkisi olmadığını gördük. Dolayısıyla, deneme yapmaya karar verirseniz, sabırlı olmalısınız ve hatta sonuç alamama ihtimalinizi de kabul etmelisiniz.

Kaynak

Kurucu Ortak | BiPosts

Girişimcilik, motivasyon, sanat ve kişisel gelişim konularında okuduklarımı sizlere de aktarmaya çalışıyorum.