Konular

BiPosts

Okuyucunun Yön Verdiği Adres

Ücretli Konuşmacı Olmanın 3 Temel Adımı

ücretli konuşmacı

Ücretli konuşmacı olmak günümüzde bu işi yapan insanlara inanılmaz paralar kazandırıyor. Peki siz de konuşma yaparak para kazanmak istemez misiniz?

Sizler için konuşarak para kazanan hem yazar hem de müşteri edinme koçu olan Brian Hilliard’ın konuşarak para kazanmanın yollarını anlattığı bir röportajını derledik.

konuşmacı olarak para kazanan brian hilliard

2001 yılında konuşmacı ve koç olarak ilk başladığımda, konuşmanın ücretinin benim gibi “normal” bir adam için tamamen ulaşılamayacak bir şey olduğunu düşündüm. Ünlü bir futbol antrenörü veya beş kez New York Times’ın en çok satan yazarı olmanız gerektiğini düşündüm.

Ancak yıllar boyunca öğrendiğim gibi, ücretli konuşma etkileşimleri almak düşündüğünüz kadar zor değil. Neden? Çünkü kolej oyuncularını profesyonel kadrolara koydukları profesyonel sporların dışında, profesyonel konuşma, “olan güçlerin” yeni millet getirmekle kazanılmış ilgi duyduğu birkaç sektörden biridir.

Başka bir deyişle, eğer bir toplantı planlamacıysam, bu yılki konferansa geçen yıl yaptığım konferansla aynı konuşmacıları getirebilmem mümkün değil. Katılımcılara, yıllık olarak yeni isimler ve yüzler getirmedikçe, işimi yapmıyormuşum gibi görünür.

Yani, tüm gün sürecek bir etkinliğe sahip bir toplantı planlamacıysam; diyelim ki, iki anahtar notu (sabah ve öğle yemeği) ve sekiz ara – o zaman doldurmak için toplam 10 alanım var. Ama daha önce de söylediğimiz gibi, geçen yıl veya bir önceki yıldan beri aynı 10 kişiyi kullanamıyorum. Bu, 2020 konferansım için listemden 21 ile 30 arasındaki Yetkili Ücretli Konuşmacıları bulmam gerektiği anlamına geliyor. Her toplantı planlayıcısının her konferans için her yıl karşılaştığı zorluk budur.

Uzmanlığınıza bağlı olarak potansiyel olarak konuşabileceğiniz yılda toplam 100 etkinlik olduğunu varsayalım. Ve bu konferansın birinci yılı olmadığından, bu etkinlikler için toplantı planlayıcıları 2018’de zaten ilk 1000 konuşmacıyı işe aldı (unutmayın: iki anahtar not artı sekiz ara kesme = 10 konuşma alanı, toplam 100 kez) ve sonraki 1000 2019, çünkü aynı insanları iki kez kiralayamazlar. Alanınızda toplantı planlayıcılarının farkında olduğu 2.001’inci iyi konuşmacı sizseniz ve radarlarına binebiliyorsanız, bir sonraki gelecek etkinlik için konuşmak için para kazanma şansınız da var demektir.

Bu aşırı basitleştirilmiş bir örnektir, ancak bence bu fikri anlıyorsunuz: Aslında ünlü bir kişi olmadan konuşmak için para kazanabilirsiniz. Öyleyse, ücretli konuşma etkileşimleri almaya başlamak için şu anda ne yapabilirsiniz? .

1. Adım: Konuşmanız İçin İlgi Çekici Bir Başlık Oluşturun

Bunu yeterince vurgulayamıyorum, çünkü çoğu konuşmacı için devreye girdikleri yer burası. Konuşmanızın başlığını bir kitabın kapağına eşdeğer konuşma olarak düşünün. Ve hepimiz bir kitabı kapağına göre değerlendirmek istemediğinizi bilsek de, bence iyi görünümlü bir kapak ve ilginç bir başlık raftan herhangi bir kitabı almanızda size çok yol kat ediyor.

Aynı şey toplantı planlayıcıları için de geçerlidir. Ayda yüzlerce potansiyel konuşmacıya bakarlar, bu yüzden sayfadan atlayan bir başlığa sahip olmak istersiniz. Şahsen ben “nasıl” bir adamım. “Aşırı Taahhüt Olmadan Nasıl Başarılı Olunur” ve “Başkaları Dinleyecek Nasıl Konuşulur” çok kullandığım birkaç başlık. İnsanların sahip olduğu ilgili bir sorunu çözmek için “nasıl yapılır” ifadesini kullandığınızda, toplantı planlayıcılarının ilgilendiği ortaya çıkıyor.

2. Adım: Konuşmanızla Müşteri Çeken Bir Açıklama Oluşturun

İlgi çekici bir başlık oluşturduktan sonra, üzerinde çalışılacak bir sonraki şey konuşmanızın gerçek açıklamasıdır ve bunun da zor olması gerekmez. Konunuzu, konuşmanızın izleyici üyeleri için çözeceği bir sorun bağlamında tanımlayabildiğiniz sürece, iyi olacaksınız. “Aşırı Taahhüt Olmadan Nasıl Overachieve Olun” konulu konuşmamdan bir örnek.

Nereden başlayacağınızdan emin olamayacağınız, her şeyi halledip etmeyeceğinize bakılmaksızın, o kadar çok şey yaptığınızı hiç hissettiniz mi? Popüler konuşmacı ve en çok satan yazar Brian Hilliard, işlerinizi halletmek için bazı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşırken … kendinizi bu süreçte öldürmeden!

Ne yaptığımı gördün mü? Açıklamayı birçok insanın karşı karşıya olduğuna inandığım bir sorun bağlamında yazdım ve konuşmamı potansiyel bir çözüm olarak sundum. Oldukça açık, değil mi?

3. Adım: Ücretli Bir Konuşmacı Olarak Kendinizi Markalamaya Başlayın

Ücretli bir konuşmacı olarak kendinizi “markalaştırmaya” başlamak için süslü bir PR Firması işe almadan önce, biraz geriye gidelim. Bahsettiğim tek şey, web sitenizde sizi ücretli bir konuşmacı olarak başarıyla konumlandıran bir sayfaya sahip olmak. İşte o sayfa şöyle görünebilir:

  • Profesyonel bir headshot;
  • Konuşmalarınızın açıklaması;
  • Biyografiniz;
  • Daha önce sahip olduğunuz bazı müşterilerin ve / veya konuşma görünümlerinin bir listesi (isteğe bağlı); ve
  • Bazı kitlenizle konuşan videonuz var.

Ve bu kadar. Buradaki tek hedefimiz insanlara bunu yaşamak için yaptığınızı göstermek ve sizi işe alırlarsa, sadece ne hakkında konuştuklarını bilmeyen, aynı zamanda bu bilgileri verebilecek yetkin bir profesyonel olduğunuzdan emin olabilirler. eğlenceli bir şekilde.

Sonuç olarak, konuşmak için ödeme almak zor olmak zorunda değildir. Olabilir, ancak hayattaki çoğu şey gibi, olması gerekmez. Gerçekten oraya gitmek ve ücretli konuşma konserleri almaya başlamak istiyorsanız, gerçekten hareket etmek için sadece birkaç şey yapmanız gerekir, çünkü bununla ilgili bir hata yapmayın: Şu anda benzer uzmanlığa sahip biri konuşmak için para alıyor. Sorum şu: Neden bu kişi siz olamıyorsunuz?

Kaynak