Konular

BiPosts

Okuyucunun Yön Verdiği Adres

Güçlü Kadın Karakterleriyle Size İlham Verecek 10 Eğlenceli Dizi

kadın dizi

Dizi, film ve belgeseller… Dışarı çıkamadığımız Koronavirüs pandemisi sırasında en yakın arkadaşlarımız oldular. Neredeyse tüm aktiviteleri tükettiğimiz ve evde zamanın geçmek bilmediği bu günlerde, izlemediğim yapım kalmadı diyenlere ilaç gibi gelecek 10 diziyi listeledim.

1) Parks and Recreation (2009-2015)

IMDb: 8,6 Google Beğenisi: %91

Parks and Recreation Dizi Posteri
Parks and Recreation

Leslie Knope’un Pawnee isimli küçük bir kasabada Park ve Bahçeler Departmanında orta seviye bir bürokratı oynadığı nefis komedi dizisi. Minik bir spoiler vermem gerekirse, izlerken canınız muhtemelen waffle çekecek. Knope 2012!

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

2) 30 Rock (2006-2013)

IMDb: 8,6 Google Beğenisi: %81

30 Rock Dizi Posteri
30 Rock

Başrolü üstlenen Liz Lemon’un en sevdiği iki şey yemek ve komedi! Ayrıca sevenleri varsa Tina Fey resmen efsane skeç şovu Saturday Night Live’ın dünyasına göz kırpıyor. Saturday Night Live oyuncularını da neredeyse her bölümde görebiliyoruz. Yalnız uyarmadan geçemeyeceğim bu diziyi izledikten sonra “night cheese” alışkanlığınız başlayabilir…

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

3) Dollface (2019)

IMDb: 7,4 Google Beğenisi: %92

Dollface Dizi Posteri
Dollface

Sevgilisinden ayrılan Jules, kız kardeşlik dünyasına yeniden dönüyor. Kat Dennings, Brenda Song ve Shay Mitchell başrollerde ve bence başka bir şey söylemeye gerek yok! İyi feminist-kötü feminist sahnelerinde her kadın kendinden bir şey bulacak ve adeta kavgaların içine gireceksiniz.

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

4) Shrill (2019)

IMDb: 7,4 Google Beğenisi: %89

Shrill Dizi Posteri
Shrill

Bir yazar olan Annie, başkalarına göre kusurlu olduğu iddia edilen, kendi vücudunun içinde daha mutlu olmaya başlayacak. Her beden güzeldir düşüncesiyle yola çıkan bu sevimli dizinin, havuz sahnesinde gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Dizinin başrolünde olduğu gibi konuk oyuncularında da yine Saturday Night Live esintilerini bol bol göreceksiniz.

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

5) Fleabag (2016-2019)

IMDb: 8,7 Google Beğenisi: %93

Fleabag Dizi Posteri
Fleabag

Yalnızca 2 sezondan oluşan ve bölüm sayısıyla size kesinlikle yetmeyecek bu trajikomik dizide her an İngiliz espri anlayışını son safhada hissedeceksiniz. Başrolü üstlenen Phoebe Waller-Bridge’in rol yapmayıp adeta karakterini yaşadığını göreceksiniz. Kneel sahnesinden sonra bu enfes yapımı kaç kişiye önereceğinizi gerçekten merak ediyorum…

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

6) Unbreakable Kimmy Schmidt (2015-2020)

IMDb: 7,6 Google Beğenisi: %93

Unbreakable Dizi Posteri
Unbreakable Kimmy Schmidt

Bir tarikat lideri tarafından kandırılarak kıyametin kopacağına inandırılan Kimmy bir sığınakta tutsak ediliyor. Sevimli başrolümüz, bu kötü durumdan kurtarıldıktan sonra yeniden kendi ayakları üzerinde durmaya ve kaçırdığı şeyleri yaşamaya çalışacak.

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

7) The Mindy Project (2012-2017)

IMDb: 7,4 Google Beğenisi: %87

The Mindy Poster
The Mindy Project

Ofis dizisinde hem kamera önünde hem de kamera arkasında gördüğümüz biricik Mindy Kaling başrolü üstleniyor demem muhtemelen yeterli olacaktır. Ancak karakterimiz iş ve aşk hayatıyla da sizi gerçekten çok güldürecek!

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

8) Crashing (2016)

IMDb: 7,7 Google Beğenisi: %94

Crashing Dizi Posteri
Crashing

Hiçbir zaman Phoebe Waller-Bridge’in içinde olduğu bir yapımı izlemek yeterli gelmez ama 6 bölüm hiç yeterli gelmedi… Lulu’nun çocukluk arkadaşını ziyaretiyle başlayan bu diziyi izledikten sonra ikinci sezonun çıkması için resmen dua edeceksiniz!

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

9) Good Girls (2018)

IMDb: 7,9 Google Beğenisi: %96

Good Girls Dizi Posteri
Good Girls

Para sıkıntısı çekmekten sıkılan 3 yakın arkadaşın bambaşka bir dünyaya girmesini konu alan bu diziyi izlerken aklınızdan tam olarak şu soru geçecek “Ne kadar risk alabilirler ve sınırları neler?” Heyecanla izleyeceğinize eminim.

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

10) Killing Eve (2018)

IMDb: 8,3 Google Beğenisi: %93

Killing Eve Dizi Posteri
Killing Eve

Birbirlerine aşırı derecede takıntılı hale gelen iki kadının maceralarını konu alan bu dizi, ödüllere doyamadı. Artık anlamış olacağınız üzere Phoebe Waller-Bridge’in farkını yine hissediyoruz. Ayrıca Jodie Comer hem oyunculuğuyla hem de güzelliğiyle izleyenleri büyülüyor.

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

İlham arıyorsanız, bu içerik de ilginizi çekebilir: Girişimci Chris Gardner’ın “Umudunu Kaybetme” Filmine İlham Olan Hikayesi