Konular

BiPosts

Okuyucunun Yön Verdiği Adres

Turizm Devi Airbnb KoronaVirüs Yüzünden Batıyor mu?

Airbnb ve Koronavirüs

Airbnb CEO’su: İnşa etmek 12 yılımızı aldı ve 6 haftada neredeyse her şeyi kaybettik dedi. Peki şirket gerçekten KoronaVirüs yüzünden batıyor mu? Şimdi ki durumu nedir?

On yıllarınızı bir rüya inşa ederek geçirdiğinizi düşünün ve beklenmedik bir virüs salgınının ortaya çıkmasıyla ellerinizden kayıp gittiğini… İşte Airbnb de tam olarak bu durumu yaşıyor. Şirketin CEO’su Brian Chesky, COVID-19 pandemisinin ortaya çıkmasıyla yaşadıkları zorlukları anlattı.

İşte Airbnb Ceosunun konuşması

Chesky, CNBC’ye verdiği bir röportajda, “Bu şirketi inşa etmek 12 yılımızı aldı ve biz dört ila altı hafta içinde hemen hemen her şeyi kaybettik.” diyor ve bu yıl halka açılmaya hazırlandıklarını da ekliyor.

Airbnb ve KoronaVirüs

Chesky ayrıca, şirketlerinin dünyada hâlihazırda yaşanmakta olan salgın korkuları nedeniyle tahmin edilemeyen bir gelecekle karşı karşıya olduğunu ve turizmin geleceğinin de belirsiz olduğunu belirtti. Chesky’e göre yine de her şey bitmiş değil:

“Yolculuğumuzun bittiğini söylemek istemiyorum, aksine tanıdığımız model öldü ve asla geri dönmeyecek. Yine arabalarımıza binip küçük bir şehre gideceğiz ve bir evde kalacağız…”

Brian Chesky

Peki, şirket şimdi ne durumda?

CEO, en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde, şirketinin umuda kapılmak istemediğini ve henüz krizi atlatamasalar bile iyileşmeye başladılarını belirtiyor. Şimdilik durum iyiye gidiyor gibi gözüküyor, ancak şirketin kaderi önümüzdeki günlerde belli olacağa benziyor.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: Star Wars Hayranları: Bu Airbnb Oteli Tam Size Göre

Kaynak

Kurucu Ortak | BiPosts

Girişimcilik, motivasyon, sanat ve kişisel gelişim konularında okuduklarımı sizlere de aktarmaya çalışıyorum.